Zonder Jülide geen vertrouwen

Kom meer te weten over de bijzondere band van verpleegkundige Jülide met de ouders op de IC Neonatologie.
2 minuten leestijd

Op de IC neonatologie van Amsterdam UMC vormen ouders en zorgverleners een hecht team. In dit interview vertelt verpleegkundige Jülide (26) over de bijzondere band die ze heeft met de ouders wiens te vroeg geboren of ernstig zieke baby hier ligt opgenomen.

Kwetsbaar

‘’Als IC verpleegkundige is het mijn taak de vitale functies van pasgeborenen te bewaken, ondersteunen en soms zelfs volledig over te nemen. Het team van verpleegkundigen en artsen op onze afdeling haalt alles uit de kast om de ernstig zieke kindjes die op onze afdeling liggen te redden. Samen zijn we verantwoordelijk voor het meest kwetsbare bezit wat ouders hebben.’’


Vertrouwen

‘’Teamwork betekent voor mij wederzijds vertrouwen. Zowel binnen het team als tussen ouder en verpleegkundige. Ouders voelen zich vaak machteloos als hun kindje bij ons opgenomen wordt. Door ze te betrekken bij de zorgmomenten en een behandeling, krijgen ze toch een beetje het gevoel dat ze iets kunnen betekenen voor hun kindje.’’


Stapje dichterbij

‘’Het begint vaak met het aanraken van hun eigen kindje. Van het verschonen van een luier tot het pakken van hun eigen kindje uit de couveuse onder begeleiding. Voor ouders betekent dit heel veel. Ze groeien mee met hun kindje, tot ze een stapje dichterbij huis mogen en steeds zelfstandiger de zorg uitvoeren. Het is mooi om te zien hoe tussen alle medische zorg een gezinnetje ontstaat.’’


Met hart en ziel

‘’De opvang van een pasgeborene na de bevalling vind ik het meest bijzondere wat er is. Het mooiste moment is voor mij als ik de baby na stabilisatie uit de couveuse mag halen en huid-op-huid bij ouders mag neerleggen. Zelf heb ik geen kinderen, maar de liefde die ik mijn patiënten geef, de zorg die ik met heel mijn hart bied zou ik mijn eigen kinderen net zo geven.’’


Als IC Neonatologie verpleegkundige ben je onderdeel van iets groots. Iets bijzonders. Is werken met de allerkleinsten ook iets voor jou? Bekijk de vacature of kom een dagje meelopen op onze IC neonatologie afdeling en ontdek het zelf.

Lees meer verhalen